Dva.

V Poreči jsme večer s Iren křižovali staré město, bezstarostně nakukovali do kaváren, konob, restaurací a ochutnávali. Každý večer jsme se vraceli kolem staré tržnice – natřená na zeleno, večer už zavřená drátěným pletivem, také zeleným. Všude byla tma, visely tam v klidu a tmě pletence cibulí, česneků, na stolech a podlaze sazenice a bedny se zeleninou. Jedna kóje byla osvětlená holou žárovkou visící od stropu. Seděli v malém prostoru mezi harampádím a nahnilou zeleninou. Ostré světlo žárovky osekalo přebytečnou tmu do dvou postav rozprávějících proroků, jak vystřižených s Caravaggia. Byl to statický obraz. Seděli nehnutě, jeden měl ruku takhle, druhý takhle, hlavy bílé.  Vlastně se trochu pohybovali. Druhý den jsem si všiml že jeden se malinko předklonil,  druhý  pootočil. V lahvi na podlaze  ubylo. Další den mi připadalo že se nic nestalo. Jen obličej toho většího vypadal, že se snaží něco pochopit. Asi mu ten menší v minulosti něco říkal.  Zůstávali  téměř nehybní.  Jen hladina v lahvi na podlaze se měnila. Jejich časem bylo julské vrásnění. Den před naším odjezdem vrásnění skončilo, to odpoledne malý nakladač kóji vyklidil. Snad rozprávějí jinde. My už jsme doma.

komentářů 10

Filed under Uncategorized

10 responses to “Dva.

 1. Noční hlídači.

  Nějaké takovéhle prorocké zaměstnání na mě nejspíš v budoucnu taky čeká. Jen tu druhou prorokyni k sobě stěží najdu.

 2. A vítejte doma! (Tam prý není prorokem nikdo.)

 3. Pravdou zůstává, že Ty by ses vměstnal všude (nejen díky své chlapecké úzkosti) jedněm bys nepřekážel a druhé rajcoval.

  P.S.. Chtěla jsem navázat jinde ( u polučního podmětu nevyjádřeného), ale o delším řetězci komentářů Tě musím ještě poučit.

 4. Reblogged this on Milan Lech Vidoulský and commented:

  Co to?

  • No, když si vzpomeneš na něco k nějakému (i hodně starému) článku, tak si to tam napíšeš a ono to ten článek hodí nahoru.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s