Amnestie – a tesáky cvakly naprázdno

Třeba je to takhle:
Smečky mladých, ambiciozních státních zástupců a zastupkyň nasáli nový pach. Vláda moc nevládne, spíše se neplodně hašteří. Vlčáci se vysmekli z vodítek a vyrazili po stopě. Cestou za úspěchem už zadávili pár nul. Těch patnáct korupčníků kteří díky amnestii asi vyklouznou, v patách najednou nemají ochočené hafany, co se jim pletou pod nohy a tu a tam je rafnou do lýtka. Tohle jsou líté šelmy. Žádné dva, tři roky a na podmínku ven. Spíš tak osm, deset, možná víc, plus konfiskace majetku a další nepříjemnosti. Nejsou sice první loupežnická extraliga, přesto vědí hodně. Mladí vlčáci na stopě už pochopili, že pravá, šťavnatá kořist, ta extraliga, je nahoře a nedostupná. Zatím. Stopu mají, to jim stačí. Půjdou po ní, bude se vyšetřovat, zatýkat. Hodně nahoře v patrech současné i minulé politiky. Ale nejen tam, dojde i na uklizené a bohorovné ve správních radách bank a podniků. Bude se o tom psát u nás i ve světě, vlčáci budou obávaní a slavní, také budou nahoře. Kámen nezůstane na kameni. Do politiky nastoupí nová parta. Ostří hoši. Stačí už jen pořádně zmáčkout těch patnáct milionářských nicek a ony budou zpívat. O ně a jejich pár desitek ukradených milionů vlastně ani nejde, jsou jen klíčem k nedobytné bráně. Kruh už se uzavíral, smečka je obklíčila, nebylo úniku…
A najednou ta amnestie, tesáky zacvakají naprázdno. Nikdo nebude zpívat o privatizaci, o pandurech, o mostecké uhelné, o gripenech, jen proto aby vyváznul s nízkým trestem.
Každý s IQ nad 100 musel vědět, že zejména tahle část amnestie lidi naštve. Opravdu hodně. Zvlášť v současné situaci. Přesto byla vyhlášena. Ale s úmyslem odpustit těžko.
Možná že vzteklí vlčáci dostanou brzy nějakou tučnou kost. Ne tak velkou aby se dostalo na všechny, ale zajímavou, aby se porvali. Mezi sebou samozřejmě.
Nechci mít pravdu. Věřím že na Hradě jsou matlalové a popletové, co panu prezidentovi napsali hloupě amnestii.

komentáře 2

Filed under Ptákoviny

2 responses to “Amnestie – a tesáky cvakly naprázdno

  1. Tímhle (zlo)činem zhroutily se poslední zbytky mé trpělivé a vlídné tolerance.

  2. No neříkal jsem to? A už je to tady! Mrkněte na poslední větu! Ale co, za pár let ani pes po tom neštěkne.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s