Fotbalisti odjeli

Fotbalisté hlučně odjeli. V Terstu jsme zůstali, z významných návštěvníků jen já, James a Italo. Už se nic neděje tak chlastáme výborné vino z oblasti Friuli. No jak tohle dopadne?

20130823-224652.jpg
No abych to trochu upřesnil, s fotbalem nemám nic společného, tedy kromě sázek, ale to je jen matematická statistika a občasná zábava. Restaurace je:

La Piazzetta
Piazza Cavana 1/b, 34121 Trieste – tel. 040 300323

Uprostřed uliček starého města je náměstíčko – a nenápadná restaurace, kterou tu najdete, nese stejný název: Náměstíčko. Majitel Giuseppe di Paolo dbá na italský styl. Pokrmy nejsou složité, nejsou ani drahé. Především jde o kvalitu. Po mnoho let zde měli kuriozitu, číšníka ve věku, kdy jiní už jsou dávno na hřbitově. Starý pán (mohlo mu být těsně k osmdesátce v létě 2005, kdy jsem ho viděl naposled) se však pohyboval velmi čile a hosté ho milovali. Možná že právě kvůli němu se sem mnoho z nich vracelo. Já jsem si tam dával obvykle Spaghetti con vongole verace, které miluju. Stály 8 euro. Lasagne za 7 euro, linguine za osm. Dobrý oběd pro dva s půllitrem stolního vína a minerálkou vyjde na 28 euro. V létě se sedí před domem, stoly jsou zastíněny plotem z divokého vína, takže jste venku na vzduchu, ale máte soukromí. Plátěná stříška dává stín. A kolem stolů se potulují kočky.

Tolik Mistr Poštulka.

Vše při starém, jen devadesátiletý číšník metamorfoval v krásnou italskou servirku. Pohazovala černou hřívou, pohupovala se v bocích a pokoušela se rozhoupat prsa, což se jí nedařilo, byla příliš mladá.

Večery v přístavu jsou úžasné, my mladí Italové sedíme na vyhřátých kamenech pamatujících Franze Josefa, objímáme mladé dívky vyššího středního věku. K tomu bílé. Dobrý ne?

Napsat komentář

Filed under Ptákoviny

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s