V Nigérii zavřeli restauraci nabízející lidské maso. Úžasný bůček v Nerudovce.

V Nigérii prý zavřeli restauraci nabízející lidské maso, eště ke všemu prošlý. Psali to v novinách. Není divu, že ji zavřeli, ale je to údajně hotelová restaurace, kam se teď choděj hosté stravovat? Bojím se domýšlet. To já ve čtvrtek směřoval Nerudovkou do onačejší restaurace, na úžasný bůček, jen jsem doufal, že ne z nějakého humanoida.

U lékárny, hned pod Kocourem, mě takový vyhublý mužíček povídá: „Ahoj“. Koukám na něj, je mi nepovědomý, ale on čile pokračuje: „Ty si mě nepamatuješ? Fakt si mě nepamatuješ?“, pořád to opakoval, – získával čas a tipoval si mě, ale to jsem ještě nevěděl. Byl celkem čistotně a úhledně oblečen, kalhotu vyspravenou, nesmrděl chlastem, tak mě hned netrklo kam míří. Pak už měl jasno jak na mě, tak zahájil hru, – měl bílé: „Byls v nemocnici viď?“ (No kdo by v mém věku nebyl, – chytré zahájení) „No jasně byl, před třemi roky, v Motole“. „No a já jsem se tam vo tebe staral“ vysvětlil mi náš vztah mužík.

„Aha“ prohodil jsem neurčitě, je pravda že v nemocnici, kromě zdravotních sester, jsou i „zdravotní bratři“ – pomocný personál co vás převáží, přenáší, přebaluje a tak. Ale tohohle jsem si nepamatoval. Bylo to na mě vidět, ale reagoval bleskurychle: „Měl jsem stočtyřicet kilo a plnovous“. Zatím to hrál dobře. „Ale měl jsem raka ve střevech a uřízli mi sedumdesát centimetrů střeva. Eště krvácím z konečníku.“ Chtěl jsem mu položit celkem logickou otázku, proč si po těch letech pamatuje právě mě. Měl to ovšem dobře promyšlené: „Tebe si pamatuju, protože seš podobnej mýmu mrtvýmu bráchovi“

Já už ovšem začínal číst hru, sice jsem měl černé, ale to nic neznamená. Už jsem předvídal jeho další tah. „Hele, ty bys pro mě něco mohl udělat, něco, co by mě fakt hodně pomohlo“ zahájil útočně závěrečnou fázi hry „Byl bych ti za to hrozně vděčnej, i tam nahoře by ti to nezapomněli“ přes rameno ukázal přibližně směrem k Pražskému hradu, doufám, že měl na mysli katedrálu. Právě se chystal dát mi šachmat,- pochopitelně jsem ho kdykoliv mohl poslat do prdele, ale to by nebylo tak zábavné.

„Ty vole, počkej, to já ti povím, co se stalo včera mě“ nekompromisně jsem zaútočil. „Včera zvonek, vodevřu, do bytu mi vlítnul exekutor, všechno volepil. Měl jsem tam dva tisíce v hotovosti, všechno mi sebral. Ptám se proč to? A víš co mi vole řek? Vaše panička si vzala auto na lízing a neplatí. Já mu povidám že spolu už dva roky nebydlíme (promiň Iren, ale hra je hra). To nás nezajímá, je to stále vaše manželka a máte společné vlastnictví. Tak teď si jdu támhle půjčit vod kámoše“, ukázal jsem nahoru do Nerudovky. Šachmat!

„Ale co jsi to chtěl ty, promiň, já jsem tě přerušil“. “ No to nic, jen jsem si od tebe chtěl vypůjčit dvěstěsedumdesát korun, ve středu bych ti je sem přinesl. Tak ahoj “ pokořen jal se mužík odcházet. „Hele na, tady máš alespoň padesát“, velkomyslně jsem mu podal minci, kterou si za bezchybný výkon zasloužil. „No aspoň to“, prohodil na půl huby nevděčník.

Já v dobrém rozmaru pokračoval ve výstupu za neskutečným gastronomickým zážitkem.

Doraziv do příslušné restaurace, byl jsem Jendou uveden do kuchyně, kde mi předvedl úžasný bůček podestlaný cibulkou a mrkvičkou. Již byl nějakou dobu pečen, jevil se lehce zahnědlý. „Na, píchni si do něj“ vyzval mě Jenda a podával mi kuchařskou vidličku. Byl to takový výraz zdvořilosti, jako když vám Eskymák v iglú nabídne manželku. Jen jsem těžkou vidličku položil na nazlátlý povrch bůčku, a ona vlastní vahou zajížděla do masa. Jenda polil bůček černým pivem a vrátil ho do lůna kuchyně.

Pak jsme seděli ve výčepu a rozprávěli, zrak mi klouzal ke stropu, kde je upevněno rytířské brnění, přilbice a meč. Pohrával jsem si s myšlenkou udělat si v tom brnění selfie, to by jedna bloggerka koukala!

A to už se nesl bůček na starý dubový stůl, za kterým dříve sedávaly generace mániček. Zvolili jsme variantu s hořčicí, křenem a chlebem. Každá porce bratru tak 350 gramů. Za naprostého ticha, zapíjeje pivem, pustili jsme se do bůčku. Normálně ta silná kůže, když je vypečená, tak hezky křupe, ale je taková tuhá, zvláště pro ty co nosí zubní náhrady. Tady ta byla také alespoň půl centimetru silná, krásně zlatavá, spíše mi připomínala konzistencí rosol na ovocném dortu, dala se také jíst lžící. Funěli jsme blahem, chvíli odpočívali, chvíli pohlcovali tu rozkoš. Napadlo mne, že kdyby mne viděla dietní sestra s IKEMU, která mne varuje před polotučným tvarohem, a Pribináčka má za ďáblův vynález, poslala by mne na elektrošoky.

Byl to příjemný čtvrteční večer, sotva jsem se dovalil domů, svatosvatě si sliboval, že alespoň týden nepojím tvora a blaženě a bez problému jsem usnul.

komentářů 13

Filed under Ptákoviny

13 responses to “V Nigérii zavřeli restauraci nabízející lidské maso. Úžasný bůček v Nerudovce.

  1. Obdivuji vaši duchapřítomnost. Na podobná oslovení stále reagovat neumím.

    • Ale kdež, žádná duchapřítomnost, já toho „tygra“ nejdřív ulovím v duchu nanečisto. A celkem pravidelně pár stovek přispívám, akorát to nejde pořád a každému. Mám na to takovou větičku, nejprve se mile usměji, zadívám s žadateli do očí a pravím – již jsem přispěl. Dostala mě bába u Makra, měla plato z nějakými cetkami a chtěla peníze na slepé děti. Když jsem jí řekl: „Již jsem přispěl“, povídá ta dobrá žena: „Tak alespoň pětikorunu na naší partu“.

  2. Což o to, hospůdka historická…

    I vepřové kolínko na černém pivečku pečené si tam dát můžeš. S křenem. Jen nevím, vzhledem k jeho ceně, zda-li ho nepřipravují z něčeho vzácnějšího než je z obyčejného prasete.

    Zbrojnoše, toho bych tedy ocenila. Ale stačí už jen to vědomí, žes i při takovémto gastronomickém orgazmu taky na mě pomyslel.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s